کیلومتر سازی آرین

کیلومتر سازی تعمیرات فوق تخصصی کیلومتر های دیجیتال.
تعمیرات تخصصی کیلومتر. آمپر آب .آمپر بنزین . دورموتور.
تغییر نور صفحه پشت آمپر.
تعمیرات فوق تخصصی  و تنظیم کیلومترهای دیجیتال خودرو های خارجی
پروگرامینگ و کدینگ و برنامه ریزی مجدد خودرو های خارجی
تعمیرات فوق  تخصصی ECU و کنترل یونیت های کلیه خودرو ها
دیاگ اصلی و تخصصی کلیه خودرو ها

تعمیرات تخصصی کیلومتر آرین

تعمیرات تخصصی کیلومتر آرین

استان              تهران
شهر                 تهران
منطقه               منطقه ۴
آدرس                بزرگراه رسالت ۱۶ متری دوم شمالی (منصوری) ، بالاتر از بازار روز ، سمت چپ ، کوچه قربان فلاح پلاک 58
تلفن                 ۲۲۵۰۸۰۳۰
تلفن همراه         آرین    ۰۹۱۲۳۴۷۲۹۴۳

کیلومتر سازی

کیلومتر سازی ، صرف نظر از مدل یا برند خودرو، دو مورد از مهم‌ترین موارد در هنگام خرید خودروی دست دوم، تعداد مالکان قبلی و کارکرد کلی خودرو است. تعداد مالکان قبلی و دفعات خرید و فروش یک خودرو، ثبت می‌شود و پیدا کردن این مورد امکان پذیر است؛ اما هیچ سند قانونی که نشان دهنده‌ی کارکرد دقیق خودرو باشد، وجود ندارد. با این حال، مسافت طی شده در هر خودرو، از طریق کیلومترشمار، ثبت می‌شود که کارکرد کلی آن، در پنل فرمان نمایش داده می‌شود.

کیلومترشمار و نحوه کارکرد آن

کیلومترشمار، کارکرد خودرو را به خوبی ثبت می‌کند. کارکرد ماشین‌ آلات صنعتی، بر اساس ساعت است که به محض روشن شدن دستگاه، سیستم ثبت کارکرد آن، آغاز می‌شود، اما کیلومتر شمار خودروها، با حرکت کردن خودرو و ثبت مسافت، کار می‌کند. مهم‌ترین عامل مرتبط با کیلومتر شمار، تایرها و بخصوص تایرهای جلو است.

با هر یک چرخش، مسافتی برابر با محیط تایر طی می‌شود. بر فرض محیط یک تایر دو متر باشد (اکثر تایرهای خودروی‌های سواری مرسوم، محیطی برابر با دو تا ۲.۵ متر دارند، البته ابعاد دقیق تایر، به رینگ و سایز لاستیک بستگی دارد)، پس از ۵۰ بار چرخش تایر، خودرو ۱۰۰ متر یا ۰.۱ کیلومتر مسافت را طی می‌کند؛ پس از ۵۰۰ بار چرخش تایر، مسافت طی شده بالغ بر یک کیلومتر خواهد بود. دستگاه کیلومترشمار، با ثبت چرخش‌های تایر، مسافت کلی طی شده را در قالب واحد کیلومتر، به راننده گزارش می‌دهد.

کیلومترشمارهای اولیه

کیلومترشمارهای اولیه، به صورت مجموعه‌ای مکانیکی بودند که با دنده‌ها و اعدادی که می‌چرخیدند، مسافت طی شده را گزارش می‌دادند. کیلومترشمار تقریبا مانند یک بخش داخلی از ساعت آنالوگ است که توسط یک میله‌ی انعطاف پذیر (کابل هم‌محور) به هاب چرخ جلو متصل می‌شود. معمولا به دلیل چرخش موازی چرخ‌ها، این میله‌ی انعطاف پذیر، در سنجش سرعت و نمایش آن در سرعت سنج نیز دخالت دارد.

کیلومترشمار به زبان ساده

کیلومتر سازی ، کیلومترشمار یک جعبه دنده‌ی کوچک را که به سیستم چرخش اعداد مشخص شده در پنل فرمان متصل است، حرکت می‌دهد. با هر ۱۰ بار چرخش یک عدد در صفحه‌ی کیلومترشمار، اتصال مکانیکی موجود، عدد مجاور را یک خانه تغییر می‌دهد که این روند تا آخرین خانه از اعداد ادامه می‌یابد. ابتدایی‌ترین کیلومترشمارهای موجود تا ۶ رقم عدد به اضافه‌ی یک رقم اعشار را نمایش می‌دهند؛ بنابراین پس از نمایش رقم ۹۹۹,۹۹۹، دوباره صفر می‌شوند.

مکمل کیلومترشمار های قدیمی

پس از گذشت مدتی، مسافت سنج‌های چهار رقمی با قابلیت صفر کردن دستی نیز، به عنوان مکمل کیلومترشمار، بر روی خودروها نصب شدند. با وجود مسافت سنج، ثبت مسافت تا رقم ۹۹۹,۹۹۹/۹ کیلومتر ممکن و کابل هم‌محور ذکر شده، به جعبه دنده متصل شد. اما هیچکدام از این بهینه سازی‌ها، یک ویژگی برای جلوگیری از دستکاری کیلومترشمار را به همراه نداشت. بنابراین، برخی بنگاه‌های فروش خودرو یا حتی برخی مالکان، رقم ثبت شده در کیلومترشمار را تغییر می‌دانند. از لحاظ فنی، می‌توان هر مسافتی را در آن تنظیم کرد؛ حتی حرکت کردن با خودرو با دنده عقب نیز، باعث کاهش رقم کیلومترشمار می‌شود.

کیلومتر شمار دیجیتال

کیلومتر سازی امروزه، اکثر کیلومترشمارهای موجود، دیجیتالی هستند، که بنابراین خبری از اتصال مکانیکی و کابل هم محور نیست. به جای این موارد، یک سنسور و یک مدار الکتریکی وجود دارد. در سیستم‌های کیلومترشمار فعلی، معمولا یک پیکاپ مغناطیسی در مجاورت یک چرخ دنده در جعبه دنده (دستی یا خودکار) که جریان الکتریکی را القاء می‌کند، قرار دارد. این سیگنال از طریق سنسور به ECU فرستاده می‌شود. ECU این جریان را به ولتاژ مناسب برای استپر موتور (در کیلومترشمارهای مکانیکی) یا برد مدار چاپی (در کیلومترشمارهای دیجیتالی)، تبدیل می‌کند.

کیلومترشمارهای مدرن

با پیشرفت بیشتر در طراحی داشبورد و پنل فرمان، امکان نصب چندین نمایشگر (آنالوگ یا دیجیتال) دیگر، مانند مصرف سوخت، در پنل فرمان ایجاد شد. با استفاده از سیگنال‌های کیلومترشمار و استخراج اندازه‌گیری‌های لازم از ECU، کامپیوتر داخلی خودرو، به راحتی و به دقت، مصرف سوخت را محاسبه می‌کند و به نمایشگر LCD موجود در پنل فرمان، ارسال می‌کند. تمام این اعمال به لطف ریزپردازنده‌ها، به راحتی انجام می‌شود.در مقایسه با نمونه‌های آنالوگ و قدیمی، سیستم‌های دیجیتالی و مدرن، قطعات بسیار کمتر، کوچک‌تر و سبک‌تر دارند و به ندرت مشکل پیدا می‌کنند. بنابراین، کیلومترشمارهای مدرن، با وجود ویژگی‌هایی چون، اندازه‌گیری مسافت حرکت رو به جلو و عقب و دو مسافت‌سنج، بسیار دقیق‌تر و مفیدتر هستند و کیلومتر سازی این دسته از کیلومتر ها بسیار متفاوت است.

الگوریتم کیلومترشمارها

الگوریتم کیلومترشمارها، در تبدیل جریان به سیگنال و نمایش مسافت، هنوز هم به قطر تایرها وابسته است. به همین خاطر، نصب تایر و رینگ نامناسب و غیراستاندارد، باعث تغییر در تعداد چرخش تایر شده و در ادامه، مسافت غیرواقعی توسط کیلومترشمار ثبت می‌شود.

بنظر می‌رسد که با وجود کیلومترشمارهای دیجیتالی و مدرن، مشکل دست‌کاری در آن‌ها حل شده باشد؛ اما، خواستن، توانستن است! پس چطور از درست بودن مسافت ثبت شده در یک خودرو مطمئن شویم؟

همانطور که ذکر شد، ارقام ثبت شده توسط کیلومترشمار در هنگام خرید خودروی دست دوم بسیار مهم است؛ چرا که کارکرد کمتر، قیمت بالاتری را به همراه دارد و خودرو سریع‌تر و بهتر به فروش می‌رود. در ادامه به چهار مورد که نشان دهنده‌ی دست‌کاری در کیلومترشمار هستند، را مطرح می‌کنیم.
بررسی تاریخچه‌ی سرویس خودرو

 راه‌ های مطمئن شدن از سالم بودم کیلومترشمار

یکی از ساده‌ترین راه‌های مطمئن شدن از سالم بودم کیلومترشمار خودرو، بررسی سوابق تعمیر و سرویس آن است. هر وقت که خودرو به تعمیرگاه رسمی شرکت برده می‌شود، پس از انجام سرویس، کاکرد خودرو ثبت می‌شود. با مراجعه به اطلاعات سرویس خودرو، کارکرد آن با تاریخ ثبت شده و معمولا مواردی چون تعویض روغن، مشخص می‌شود. اگر اطلاعات ثبت شده درست و مناسب بود، می‌توان به درستی ارقام کیلومترشمار مطمئن بود. ولی اطلاعات سرویس خودرو همیشه در دسترس نیست، یا حتی امکان جعل آن‌ها هم وجود دارد. علاوه بر این، خیلی از مالکان خودروها وجود دارند که سرویس دوره‌ای خودرو را در تعمیرگاه‌های رسمی شرکت انجام نمی‌دهند. بنابراین ممکن است، اصلا هیچ اطلاعات از تعداد سرویس‌های کلی خودرو، ثبت نشده باشد. شما جهت بررسی و تشخیص این موضوع می توانید به کیلومتر سازی آرین مراجعه کنید.

کیلومتر سازی آرین

تعمیرات فوق تخصصی کیلومتر های دیجیتال.
تعمیرات تخصصی کیلومتر. آمپر آب .آمپر بنزین . دورموتور.
تغییر نور صفحه پشت آمپر.
تعمیرات فوق تخصصی  و تنظیم کیلومترهای دیجیتال خودرو های خارجی
پروگرامینگ و کدینگ و برنامه ریزی مجدد خودرو های خارجی
تعمیرات فوق  تخصصی ECU و کنترل یونیت های کلیه خودرو ها
دیاگ اصلی و تخصصی کلیه خودرو ها

استان              تهران
شهر                 تهران
منطقه               منطقه ۴
آدرس                 بزرگراه رسالت ۱۶ متری دوم شمالی (منصوری) ، بالاتر از بازار روز ، سمت چپ ، کوچه قربان فلاح پلاک 58
تلفن                 ۲۲۵۰۸۰۳۰
تلفن همراه         آرین    ۰۹۱۲۳۴۷۲۹۴۳

(منبع:zoomit.ir).