ABS-EBD

ABS-EBD ، هم اکنون بسیاری از خودرو های تولید داخل به سیستم  ABS : Anti-Lock Braking System  مجهز هستند . درواقع سیستم ترمز ضد قفل بر اساس خواندن سرعت هرکدام از چرخ ها بصورت مجزا و تحلیل سریع و مقایسه آنها بر اساس وضعیت خودرو که در حال حرکت در مسیر مستقیم است و یا در حال دور زدن عمل می کند . در برخی موارد بنا به دلایلی کامپیوتر ABS  دچار مشکل شده و قادر به تشخیص و بررسی صحیح موارد فوق نیست و راننده احساس می کند که ترمز اصطلاحا چوب شده  و یا ABS بی موقع عمل می کند .

ABS-EBD

ABS-EBD

در بعضی موارد مشکلات فوق باعث روشن شدن چراغ ABS می شود و در حالاتی نیز این اتفاق نمی افتد وخود راننده میبایست متوجه مشکل شود و یا جهت بررسی صحت عملکرد سیستم ABS به تعمیرکار مراجعه کند .

درصورت تغییر سایز لاستیک مثلا از ۱۸۵ به ۲۱۵ ، ضریب اصتحکاک خودرو با زمین به واسطه سطح تماس آن تغییر می کند و این تغییر میبایست به ABS ECU اعلام و ECU مجددا پیکره بندی شود . در غیر اینصورت شما عملکرد مطلوبی از سیستم ABS خودرو خود شاهد نخواهید بود .

جهت رفع مشکلات ABS خودرو و بررسی صحت عملکرد آن و انجام پیکره بندی ABS ECU در مرکز تنظیم موتور امین منتظر شما هستیم .

 

سیستم ترمز ABS یکی از تکنولوژی‌های برتر در صنعت خودرو

ABS-EBD ، سیستم ترمز ABS یکی از تکنولوژی‌های برتر در صنعت خودرو می‌باشد و جان بسیاری از انسان‌ها را نجات داده است. سیستم ترمز ضدقفل (Anti-lock braking systems) در طی سالیان به تکامل رسیده و برای اولین‌بار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما به‌شکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در همان زمان تحولات زیادی در توسعه این سیستم در صنعت هوانوردی بوجود آمد، اما جالب بود که بررسی این سیستم برای چندین سال متوقف شد تا اینکه در سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ برای اولین‌بار این سیستم در کامیون‌های سنگین در آمریکا برای کاهش تصادفات به خاطر از دست دادن پایداری کامیون در جاده‌ها مخصوصا جاده‌های لغزنده مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم ABS به شکل امروزی (الکترونیکی) در خودروهای سواری مورد استفاده واقع شد.

ترمزهای ضد قفل (ترمز ABS):

ABS-EBD ، نگه داشتن ناگهانی یک اتومبیل در جاده‌ی لغزنده می‌تواند بسیار خطرناک باشد. ترمزهای ضد قفل خطرهای این واقعه‌ی ترسناک را کاهش می‌دهد. درواقع روی سطوح لغزنده حتی راننده‌های حرفه‌ای بدون ترمز ضد قفل نمی‌توانند به‌خوبی یک راننده‌ی معمولی با ترمزهای ضد قفل ترمز کنند.