مختصری درباره من

اینجانب ابوالفضل منوچهری متولد 1366 دارای مدرک تحصیلی دیپلم ریاضی فیزیک طی سال های 1388-1389 با گذراندن دوره های فشرده حضوری فنی و حرفه ای در شهرستان های بندرگز و کردکوی استان گلستان پا به عرصه مکانیک ، برق و الکترونیک خودرو گذاشته و در حین گذراندن دوره های برق خودرو درجه دومکانیک خودرو درجه دوموتور و گیربکس پرایدسیستم سوخت رسانی و انژکتوری ،دوره خودرو های گاز سوز و CNG  در مراکز خدماتی مرتبط با واحد درسی آموزشی مشغول به کار شده تا نگاه صحیح و تجربه ای اندک از مباحث آموزش داده شده پیدا کنم .

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای ایلوار - 1389 - شهرستان کردکوی

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای ایلوار – 1389 – شهرستان کردکوی

پس از اتمام دوره های مذکور به مدت چند ماه در مرکز تنظیم موتور خودرو های خارجی و تعمیر گیربکس اتوماتیک امین خودروی شمال در شهرستان ساری استان مازندران ، زیر نظر مهندس حسین رنجبر مشغول به کار و فعالیت شدم . اوج آشنایی و تکمیل آموزش های مرتبط با تنظیم موتور و سیستم های الکترونیک خودرو برای بنده نزد مهندس رنجبر رقم خورد ، آشنایی با دستگاه های دیاگ خارجی و توانایی تجزیه و تحلیل عیوب سیستم های انژکتوری بخشی از تجارب اینجانب نزد مهندس رنجبر بوده است .

در فروردین ماه سال 1390 به تهران باز گشته و پس از تلاش بسیار جهت پیدا کردن شغلی مناسب و مرتبط با برق و الکترونیک خودرو در نمایندگی های ایران خودرو و سایپا متاسفانه در هیچ کدام از نمایندگی های مذکور با توجه به دوره هایی که گذرانده بودم امکان فعالیت وجود نداشت . اما نهایتا در نمایندگی ایرتویا ( اتوخندان ) به عنوان تکنسین مشغول به کار و فعالیت شدم . در اتوخندان با تکنولوژی خودرو های تویوتا و لکسوس آشنا شده و با مطالعه کتاب های راهنمای تعمیرات ماشین های مذکور و استفاده از استاید ارشد مرکز آموزش ایرتویا دریچه ای نو برای بنده باز شد و حس کنجکاوی در زمینه برق و الکترونیک خودرو بیشتر از هر زمانی در من زنده شد .

نهایتا تصمیم به فعالیت در زمینه برق و الکترونیک خودرو بصورت شخصی گرفته و با تهیه دستگاه دیاگ ( موتور آزمای ثمین ) و کمپرس سنج و فشار سنج ریل سوخت و تجهیزاتی که الزام وجود آنها در یک تنظیم موتور دقیق به من اثبات شده بود ، شروع به کار در سوپر سرویس سعید کردم .