خودروی آبسوز

خودروی آبسوز و راه اندازی سامانه پنجاه درصدی خودروی آبسوز 🔺 آغاز اعلام رسمی نصب سامانه بر روی خودرو .سامانه ترکیبی 50 درصد آب و 50 درصد سوخت فسیلی بر روی خودرو ها نصب می شود. لازم به تذکر است که هیچگونه وجهی قبل از نصب سامانه از متقاضیان دریافت نخواهد شد.

www.absooz.com

سامانه آبسوز

سامانه آبسوز شامل سیستم هایی می شود که انواع آب را می تواند به سوخت مصرفی (به جای سوخت فسیلی) برای همه ابزار هایی که از سوخت فسیلی استفاده می کنند را فراهم آورد . حتی کاربرد های فراوانی نیز به غیر از سوخت می تواند داشته باشد. به دلیل خواص جالب آن خواص دیگر آن ایمنی به مراتب بالاتر نسبت به سایر سوخت هایی همچون سی ان جی- ال پی جی و متان و بوتان و بنزین دارد. که در هنگام تصادفات ایمن هست و خطرات ناشی از خفگی co را ندارد. و تولید قدرت 2.5 برابر بیستر از بنزین را دارد.یعنی در سربالایی هابر خلاف گاز cng کم نمی اورد .بلکه با شتاب بیشتری حرکت می کند.

خودروی آبسوز
سوخت فسیلی
خودروی آبسوز

اعلام رسانه ای اختراع سامانه آبسوز

خودروی آبسوز ، با اعلام رسانه ای اختراع سامانه آبسوز در نمایشگاه محیط زیست تهران در اسفند ۹۴، خبر دستیابی ایران به فناوری آب جایگزین سوختهای فسیلی (آبسوز) بصورت عمومی انتشار یافت.

بدنبال آن طی ماه های بعد ,تعداد قابل ملاحظه ای از رسانه های بین المللی پس از تایید سامانه آبسوز توسط تیم فنی آن رسانه خبر ایجاد این سامانه را منتشر کردند.

براساس برآورد انجام شده در سال ۹۵ هزینه آبسوز کردن هر خودرو بدون یارانه دولتی ۲.۵ میلیون تومان، و ۶۰۰ هزار تومان با یارانه بود و اکنون هزینه آن حدود ۴.۵ میلیون تومان تخمین زده می شود.

پرشین گاز

به گفته علاالدین جاسمی زرگانی مبدع سامانه آبسوز سوخت تولید شده از آب را (“پرشین گاز”) نامیده ایم، و شکل و شمایلی شبیه به هیدروژن دارد اما تفاوت های جدی با این سوخت دارد. (پرشین گاز ) از آب استحصال شده و پس از سوختن باز تبدیل به بخار آب می شود. در عین حال هیچ یک از خطرات هیدروژن موجود در دنیا را ندارد و برای ذخیره سازی و نگه داری به کپسول های مخصوص هیدروژن نیاز ندارد.
وی اضافه کرد: تولید و استحصال این سوخت به مقادیر فراوان با شیوه ای بسیار نوین و متفاوت از شیوه های رایج دنیا انجام می شود و دارای توجیه اقتصادی و قابل رقابت با سوختهای فسیلی و دیگر سوخت ها می باشد.

تفاوت اساسی سامانه آبسوز

جاسمی با اشاره به تفاوت اساسی سامانه آبسوز برای خودروی آبسوز اظهار داشت: به یاد داشته باشیم پروژه خودرو با سوخت آب ( هیدروژن ) در شرکت آلمانی و ب ام سری ۷ و در فاز اول کاملا شکست خورد و در واقعه هنگام تست، بعد از ورود هیدروژن به موتور باعث انفجار مهیبی شد که منجر به کشته شدن شش دانشمند پروژه شد، اما در فاز دوم در همان سال با تغییرات اساسی در زیر ساخت آلیاژ موتور از چدن و آلومینیوم تبدیل به فولاد کربن که هزینه بالغ بر یک و نیم میلون مارک در بر داشت، در صورتی که درسیستم ابداعی دانشمند ایرانی هیچ تغییری در زیر ساخت موتور اتفاق نمی افتد و تنها سامانه ای که آب را تبدیل به سوخت می کند را به خودرو اضافه می کنیم.

سامانه مبدل آب به نوعی سوخت

وی یادآورشد که برخلاف اظهارات برخی افراد نا آگاه در خصوص قضاوت سامانه تبدیل آب به نوعی سوخت تاکید داشت که سامانه مبدل آب به نوعی سوخت (که سوخت فسیلی نیست) ، از نظر ساختاری و روند تولید و مصرف انرژی، از نظر علمی با شیوهای موجود در جهان کاملان متفاوت بوده و از نمونه های رایج در جهان تبعیت نمی کند.
جاسمی افزود که تمامی راه های تولید سوخت (هیدروژن) از آب را با فناوری موجود در جهان را بدلیل عدم توجیه اقتصادی در خصوص مصرف بی اندازه انرژی مردود می داند.

بحران آب درصورت فراگیر شدن سامانه آبسوز

وی درباره ایجاد بحران آب درصورت فراگیر شدن سامانه آبسوز در سراسر کشور گفت: هم اکنون مصرف بنزین کشور به عنوان یک سرمایه ملی و ارزشمند روزانه ۹۰ تا ۱۰۵ میلیون لیتر در روز است و فرض براینکه این میزان مصرف از سوخت با آب جایگزین شود با توجه به مصرف روزانه آب کشور و منابع آبی کشور این موضوع به یک شوخی شباهت دارد. بعنوان مثال مصرف سالانه کشور بیش از ۹۰ درصد آب برای مصرف کشاورزی است.
وی درباره اینکه آیا ممکن است کشورهای پیشرفته به تکنولوژی مورد نظر دست یافته باشند نیز اظهار داشت چنین تصور می شود برخی کشورها به این فناوری دست یافته باشندو براساس سیاستهای راهبردی شان زمان ارایه آن را به تعویق انداخته اندو ما میتوانیم بر اساس مدارک و مستندات این ادعا را ثابت کنیم.

تولید انرژی هیدروژنی

به عقیده مخترع این فناوری، روش های تولید انرژی (هیدروژنی ) از آب در مقابل این فناوری منسوخ است و اذعان داشت: ما با روشهای مختلف موجود استخراج هیدروژن کاملا آشنا هستیم و با قوانین علمی، حاکم بر ادعایی سامانه آبسوز و خودروی آبسوز کاملا آشنا هستیم و لیکن روش ابداعی خود را با شیوه نوین و کارآمد تر از شیوه های رایج و کاملا متفاوت در دنیا با حداقل انرژی مصرفی و حداکثر بازدهی تولید می شود و به کرات در آزمایشگاهای خود به تست های میدانی پرداختیم.

همال مسئولان ذی ربط

وی درباره دلیل عدم ورود این فناوری از سال ۹۴ تا کنون به بازار مصرف را کوتاهی و اهمال مسئولان ذی ربط به رغم بازدید و تستهای میدانی و اجرا و تایید آن و همچنین عدم حمایت اقتصادی و معنوی از این طرح ملی عنوان کرد.
به گفته وی هم اکنون که اطلاع رسانی جهت ثبت نام مردمی برای نصب سامانه صورت گرفته است سیل هجمه مخالفان بیشتر شده است و روزنامه ها و سایتهای مختلف بدون هیچ پایه و اساسی فقط با نقل از پایگاههای دیگر شروع به تخریب و تکذیب در خصوص این فناوری و دانش ملی نموده اند.

سوال اینجاست؟

سوال اینجاست؟ چرا برای شفاف سازی این فناوری بدنبال یک ساختار شفاف علمی نیستیم و اخبار کذب این فناوری را نقل می کنیم. بنده بعنوان مدعی این فناوری تمامی منتقدان و مدعیان کذب این فناوری را به مناظره علمی در رسانه ملی با حفظ ضوابط بنیاد انرژی جاسمی زرگانی دعوت می کنم.

مناظره علمی در رسانه ملی

مبدع سامانه آبسوز کشور برای بار دوم مدعیان کذب این فناوری را به مناظره علمی در رسانه ملی در حضور مردم با ظوابط از پیش تعریف شده برای حفظ طرح ملی (پرشین گاز) دعوت کرد.
وی در پایان همچنین یادآور شد که براساس ضوابط تعیین شده قبل از نصب سامانه و کنترل آن روی خودرو هیچ گونه هزینه ای از مصرف کننده دریافت نمی شود.